Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [0]
Колосок [32]
Журавлик [21]
Ромашка [18]
Соняшник [49]
Ялинка [43]
Ластівка [42]
Дударик [25]
Сонечко [18]
Калинка [25]
Буратіно [2]
Рукавичка [5]
Метелик [10]
"Магія мови" [6]
"ІКТ" [2]
"Україночки" [2]
"Перші сходинки" [4]
"Країна фантазерів" [1]
Новини вересня [13]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Заклад дошкільної освіти №2 "Оленка" м.Миргород


Вівторок, 11.08.2020, 18:43
Головна » Статті » Сонечко

Заняття 19.05 Логіко-математичний розвиток

Логіко – математичний розвиток (молодша група)

Орієнтування в просторі (зліва, справа,вгорі,внизу).

Геометричні фігури.

(дистанційна робота)

Мета:

- продовжуємо формувати у дітей уміння виявляти й порівнювати властивості предметів;

- повторити та закріпити знання про геометричні фігури (площинні - круг, трикутник, квадрат та об`ємні – куля, куб); вміння порівнювати їх; закріпити навички орієнтації у просторі;

- виховувати вміння чути і виконувати інструкції та завдання;

- навчити визначати та правильно називати місце розташування предметів та геометричних фігур відносно одна одної та площини;

Обладнання:

  • демонстраційні плоскі фігури (круг, трикутник, квадрат, прямокутник); ілюстративний матеріал; картинки для розфарбовування, кольорові олівці, контурні заготовки(для обведення) геометричних фігур; «чарівна торбинка» та об`ємні фігури: кулі та куби.

Хід заняття

  1. Зацікавлюючий момент. Загадки про геометричні фігури.

(бажано продемонструвати ще раз ті геометричні фігури , про які йдеться в загадках; дати можливість дитині згадати та дослідити їх)


Я без сторін і без кутів,
Як звуся, відгадай!?

На малюнках  своїх згадай,

як малюєш сонечко
І мене  впізнай.


(Круг) 

                                                                                    

 

Маю я три сторони
І три кути.
Чи мене назвати
Зможеш ти?

(Трикутник)   

                        

Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини.



(Квадрат) 

 

На квадрат я дуже схожий.
Маю теж чотири сторони.
Тільки дві з них протилежні —
Однакової довжини.

А сусідні —ні.

(Прямокутник)

 

Запропонуйте дитині поміркувати:

  • Як ми можемо назвати круг, трикутник, квадрат, прямокутник одним словом?
  • Чим відрізняється круг від квадрата?
  • А чи схожі між собою квадрат та прямокутник? Чим? Що у них спільне, а чим вони відрізняються?

 

! Щоб ще раз повторити та відновити у пам`яті деякі знання про геометричні фігури, можете переглянути відео за посиланням:

 

2. Логічна гра «Якої фігури не вистачає?»

 

Запитайте у малюка:

  • Які фігури розташовані в першому ряді?
  • Які фігури в другому ряді?
  • Які фігури в третьому ряді?
  • Яку фігуру треба додати в третьому ряду?
  • Назви кольори фігур в першому, другому та третьому рядах по-черзі!

 

3. Фізкультхвилинка – руханка.

(саме час трішки перепочити, зробіть це весело та корисно, перейдіть за посиланням та виконуйте рухи разом з дитиною)

 

4. Вправа на орієнтування у просторі.

(використовуючи малюнки,вказати яка фігура знаходиться ліворуч, праворуч, посередині)

 

Зконцентруйте увагу саме на розташуванні фігур відносно площини:

  • Яка фігура знаходиться вгорі(внизу)? Яка зліва(справа)?

 

  • Трішки ускладнимо завдання: яка фігура знаходиться у правому (лівому), верхньому (нижньому куту)?

5. Гра «Чарівна торбинка». Обстеження дотиково – руховим  і зоровим способами.

(торбинка з непрозорої тканини, наповнена кулями та кубиками, можна покласти предмети, які нагадуватимуть своєю формою ту чи іншу об`ємну геометричну фігуру)

Зацікавивши розповіддю про незвичайну торбинку, яку Ви в себе знайшли, пояснюємо, що якщо до неї покласти плоскі геометричні фігурки тоді вони можуть перетворитися на об`ємні цікаві фігури та речі.

Дитина має виконувати ігрове завдання навпомацки, керуючись виключно тактильними  відчуттями.

6. Образотворчі вправи «Розфарбуй фігуру»

Дайте можливість розфарбувати «серйозні» геометричні фігури за вподобанням дитини. Нехай Ваш малюк пофантазує та підбере їм колір та настрій. Вам просто необхідно обвести котурні заготовки фігур, дозволити зафарбувати їх у різні кольори та допомогти домалювати настрій.

     

            

Завдання можна виконати у супроводі   веселої дитячої музики. Коли дитина закінчить, можна запропонувати їй розповісти про свої фігури(їх кількість, колір та настрій)

Наприклад:

У мене на малюнку  було два круги й один квадрат. Два круги я розфарбував(ла) у червоний колір, а квадрат - у жовтий. В них веселий настрій. Вони яскраві та посміхаються.

 

7. Підсумок

  • Що вам найбільше сподобалося виконувати на занятті?
  • Які завдання для вас виявилися важкими, а які ні?

 

 

Категорія: Сонечко | Додав: dnzolenka (19.05.2020)
Переглядів: 52 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2020 uCoz