Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [0]
Колосок [32]
Журавлик [21]
Ромашка [18]
Соняшник [49]
Ялинка [43]
Ластівка [42]
Дударик [25]
Сонечко [18]
Калинка [25]
Буратіно [2]
Рукавичка [5]
Метелик [10]
"Магія мови" [6]
"ІКТ" [2]
"Україночки" [2]
"Перші сходинки" [4]
"Країна фантазерів" [1]
Новини вересня [13]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Заклад дошкільної освіти №2 "Оленка" м.Миргород


Вівторок, 11.08.2020, 19:21
Головна » Статті » Метелик

Заняття 22.05 Ознайомлення з соціумом

0знайомлення з соціумом

Тема заняття: «Навіщо нам потрібен посуд»

Мета:

  • розвивати спостережливість, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення;
  • продовжувати ознайомлювати дітей з різноманітність посудних виробів(їхніми назвами, призначенням); формувати вміння обстежувати їх; ввести узагальнювальне слово «посуд»;
  • виховувати інтерес до довкілля.

 

Хід заняття

 

  1. Зачитайте художній твір К.Чуковського «Федорине горе» або дайте переглянути дитині відео.

 

  1. Поговоріть з малюком за змістом  прослуханого твору. Поцікавтеся думкою:
  • Навіщо людям посуд?
  • Що сталося у Федори Єгорівни, яке горе?
  • Чому весь посуд втік від неї?
  • І взагалі, як ти вважаєш чи потрібен людям посуд. Можливо й без нього було б зручно жити?Чому?

 

  1. Загадайте загадки і поросіть дитину віднайти картинку з відповідним зображенням посуду.

 

Щоб підсмажить їжу швидко,

Нам потрібна…

                       (Сковорідка)

  • Навіщо потрібна сковорідка?

Сама не їм,

А всіх годую

                                       (Ложка)

  • Які ложки тобі відомі? Навіщо потрібні велика та маленька ложки?

 

То холодним,то гарячим

Вдома кожен мене бачив.

І співаю я від жару,

І пускаю з носа пару

                             (Чайник)

  • Навіщо потрібен чайник?

 

Біля тулуба вуха,

А голови немає.

                             (Каструля)

  • Чи можна приготувати обід без каструлі? Чому?

 

 

 

  1. Дидактична вправа «Що навіщо?»

 

Для зручності проведення цієї вправи можна перейти на кухню. Дорослий починає читати речення, а дитина намагається його закінчити дібравши потрібну назву посуду, який можна поставити перед малюком або попросити віднайти самостійно.

  • Щоб зварити борщ, суп, потрібно взяти…(каструлю)
  • Щоб закип’ятити воду на чай, необхідно взяти…(чайник)
  • Щоб насипати каші, яку тарілку варто взяти… (мілку тарілку)
  • Щоб налити компоту, молока, слід узяти…(чашку)
  • Щоб поїсти суп, потрібно взяти…(ложку)

 

  1. Фізкультхвилинка.

Час перепочити і трішки потанцювати.

 

  1. Вправа на уважність «Що не на своєму місці?»

Влаштуйте  на кухні невеличкий безлад. Наприклад: сковорідка на підвіконні, тарілка на підлозі, ложки на плиті, чайник в духовці…Попросіть маля виправити помилки і розмістити все по звичних місцях.

  • Що стоїть не на своєму місці? Де воно повинно стояти(лежати)?

 

  1. Дидактична вправа: «Хитра ложечка»

Запропонуйте пограти з ложечкою і посудом. Перед дитиною поставте декілька тарілок:керамічну, металічну та дерев’яну.

Будемо з ложечкою грати і посуд називати. Очі закривайте та по якій тарілочці стукала ложечка відгадайте.

 

  1. Підсумок заняття.

Запитайте у дитини про що ви сьогодні говорили. Яким загальним словом назвати тарілку, каструлю, чайник, ложку…

Чи пам’ятає вона, як потрібно доглядати за посудом. Що потрібно робити, аби посуд був чистим, цілим?

  • Мити теплою водою із спеціальним миючим засобом, а полоскати під прохолодною;
  • Витирати рушником;
  • Зберігати в шафі або ж спеціально відведеному місці.

 

Категорія: Метелик | Додав: dnzolenka (22.05.2020)
Переглядів: 30 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2020 uCoz