Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [0]
Колосок [32]
Журавлик [21]
Ромашка [18]
Соняшник [49]
Ялинка [43]
Ластівка [42]
Дударик [25]
Сонечко [18]
Калинка [25]
Буратіно [2]
Рукавичка [5]
Метелик [10]
"Магія мови" [6]
"ІКТ" [2]
"Україночки" [2]
"Перші сходинки" [4]
"Країна фантазерів" [1]
Новини вересня [13]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Заклад дошкільної освіти №2 "Оленка" м.Миргород


Середа, 05.08.2020, 11:32
Головна » Статті » Ялинка

Заняття 21.05 Розвиток мовлення

Розвиток мовлення

Тема заняття: «Любимо та бережемо…»

Мета:

  • розвивати логічне мислення, активізувати пам’ять і сприймання; викликати у малят цікавість до спостереження за комахами в природі;
  • формувати елементарну уяву про цілісність живої природи;
  • виховувати дбайливе та позитивне ставлення до комах;
  • уточнити та збагатити знання дітей про навколишній світ, а саме комах(спосіб життя, будову тіла, тощо);

 

Хід заняття

 

  1. Зацікавлюючий момент. Перегляд відео.

 

Запропонуйте дитині повторювати назви комах переглядаючи відео.

 

 

  1. Мовленнєва гра «Словечко добираю – і віршика складаю»

 

У пташнику є птаха

А в мурашнику - … (мураха)

Ми знаємо: мурахи –

Це корисні … (комахи)

Коли зима настала,

Мурашки міцно… (спали)

Весною ж – пробудились

І день від дня трудились.

Мурах завжди оберігай,

І шкоди їм не … (завдавай)

 

  1. Читання оповідання В.Сухомлинського «Соловей і Жук»

 

 

 

 

 

  1. Бесіда за змістом оповідання.

 

  • Пригадай, хто заважав Соловейку? Чому?
  • Хто ж таки головніший: Жук чи Соловейко?
  • Чи потрібні комахи?
  • А чи потрібні птахи?

 

 

  1. Фізкультхвилинка. Рухаємося відповідно до змісту віршика.

 

 

Можна запропонувати потанцювати та поспівати під пісеньку про жука.

 

 

  1. Завдання із звукової культури.

Запропонуйте зробити веселі вправи і запитайте:

Як робить муха? (з-з-з)

Комар? (пі-і-і)

Жук? (ж-ж-ж-ж)

Бабка крильцями?(тр-р-р)

Пофантазуйте…Придумайте коротку пригоду про вище згаданих комах і попросіть малюка озвучити їх в процесі розповіді. Наприклад: одного разу летіла собі муха(дитина озвучує - з-з-з), аж тут на зустріч їй комар(пі-і-і) …

 

  1. Мовленнєва вправа «Як ти гадаєш?»

Дайте поміркувати малюку над запитаннями:

- Чи можна садити в коробочку жука?

- Ловити барвистого метелика, турбувати інших комах?

- Чому не можна цього робити?

- Як ти гадаєш, що відчувають комахи, які бачать, що людина хоче їх зловити і позбавити життя або свободи?

    

  1. Підсумок

Мабуть, малюк, ти вже зрозумів, що чіпати комах та завдавати їм шкоди не можна. У жодному разі не можна руйнувати житло цих крихітних істот, адже вони зводили його з такими зусиллями, доклали чимало праці. Краще подбати про їх спокій. Бережімо природу разом!!!

 

Категорія: Ялинка | Додав: dnzolenka (21.05.2020)
Переглядів: 31 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2020 uCoz